Post by Kavar mester on Oct 12, 2008 14:22:14 GMT 1
-= Fénykard kristályok =-
A fénykard kristályokat kétfelé oszthatjuk: segéd és fő kristályokra. A főkristályok mindig a penge színét adják, a segédkristályok pedig többnyire a fénykard erején, alakján módosítanak. Különleges, Erővel átitatott barlangokban lelhetőek fel, mint például a dantooine-i (citromsárga, vörös, zöld, kék) és az illumi Kristálybarlangok. Ezek nagyon ritkák és csak olyan helyeken növekszenek, ahol erősen jelen van az Erő Világos, vagy Sötét Oldala.
Adegan
Illum kristályoknak is szokták nevezni őket, mert ezen a bolygón találhatóak meg a legnagyobb számban. De a Cularin rendszer aszteroida mezőin és a Halm bolygón is megtalálhatóak, bár sokkal kevesebb van ezeken a helyeken, mint az Illumon. Három részre oszthatóak: Kathracite, Mephite és Ponite. A Kathracite kristálynak van két kis típusa, a relacite és a danite. Ezeket kiképző fénykardokban szokták felhasználni. A Mephite kristályt használják valódi fénykardban, amit a padawanok is készítenek. A Ponite pedig a legerősebb és egyben legritkább kristály, szinte kizárt dolog hogy egyre is rá lehessen bukkanni. Az Adegan kristályok nagyon jól használhatóak, miközben a Jedi a fénykardját készíti. Könnyen megmunkálható, faragható, és jól fókuszál. Valamint egy különleges köteléket alakít ki a jövőbeli tulajdonosával, így kötve össze a Jedit és a fénykardot.
Színek: Kék és Zöld
Ankarres Zafír
Ez a kristály gyógyító erejéről híres. Elég ritkafajta, kiegészítő kristályként van nyilvántartva. Aki egy ilyet beleépít a fénykardjába, annak a sebesülései gyógyulnak. Azonban ez csak a Világos Oldal követőire vonatkozik. Aki a Sötét Oldal híve, az a kezével fizet a kristály birtoklásáért. A Jedi számára nagy előny, ha a fénykardjában egy ilyen kristály van.
Korlátozva: Világos Oldal
Bondar
Az Alderaan pályáján keringő nagy aszteroida az egyetlen forrása a Bondar kristálynak. Ha ezt valaki beépíti a fénykardjába, a kard pengéje képes lesz felerősíteni a fájdalmat, amit a kard vágása okoz a húsban. Annyira hogy akár egy apró kis vágás a bőrön a földre kényszerítheti az ellenséget.
Corusca gyémánt
A galaxis legritkább gyémántja, ami csak a Yavin gázóriáson található meg, vagy szétszórva a rendszer néhány bolygóján. Nagyon nehéz beszerezni, és szépsége olyan magas népszerűséget adott neki, hogy a galaxis központját is erről nevezték el Coruscantnak. De nagyon kevesen tudják hogy ez az ékszer fénykard kristályként a leghasznosabb. A kristály bíborszínt kölcsönöz a fénykard pengéjének. Egyetlen hátránya az, hogy nagyon törékeny.
Szín: Bíbor és Lila
Damind
A Daminia bolygón fellelhető. Ezt a kristályt kiegészítőként beleépítve a fénykardba, aktiváláskor a penge vastagabb lesz és kicsit hosszabb, mint volt. Egyéb fénykard változtató tulajdonságai pedig nem ismertek.
Dragite
A M’haeli bolygón fellelhető, a D’lope hegység bányáiban lehet rájuk akadni. A helybéliek ékszerként hasznosítják, pedig valójában ez egy fókuszáló kristály.
Durindfire
A Tatooine sivatagában elvetve fellelhető fókuszáló kristályok. Ezek különleges jellemzője, hogy a fénykard színét ezüstre változtatják. Nem sok Durindfire kristály hagyta el a Tatooine-t. Szimpla kereskedők mit sem tudnak az erejéről. Használható segédkristályként is, de akkor csak maximum a penge színét tudja ezüstösebbé varázsolni.
Szín: Ezüst
Eralam
Az Erai bolygó harmadik holdján fellelhető bányákban lelhető fel. A régi időkben a Sith seregek levadászták ezeket a kristályokat, és a helyet lerombolták, ahol eddig megtermett. Azóta már elég ritka. Különleges képessége, hogy a fénykard pengéjének sugarát tisztán és egyenletesen tartja. Megerősíti a fénykard erejét.
Firkann
A Rafa V bolygón bányásszák. Ha behelyezik egy fénykardba, mint kiegészítő kristályt, a penge elektromos töltést kap. Az ősi Sith Nagyúr, Tulak Hord is ilyen kristályt használt a fénykardjában.
Hurrikaine
A Hurrikaine kristályok a Hurikane bolygón fellelhetőek. Kettős szerepük van, ezért is különlegesek, lényegében kitesznek két kristályt. Egyik részük a penge színezése. Ugyanis van a mélykék és a lila változat. Másodlagos szerepe pedig a kard pengéjének megerősítése. Ugyanis az a penge, melynek energiáját egy ilyen kristály adja, sokkal könnyebben hatol át az energiapajzsok és páncélok védelmén.
Szín: Mélykék, Lila
Jenruax
A Jenruax kristály az Opila kifinomultabb változata, amit szintén fénykardokban szoktak alkalmazni. Azonban a Jenruaxot mindig alaposan le kell tisztítani használat előtt. Kiegészítő kristály, használatakor a fénykard pengéje sokkal mozgékonyabb, például gyorsabban tör elő a penge a markolatból.
Kasha
A Kasha a Careai nép használta, mint meditációs eszközt. Nyugtatja az elmét, kitisztítja a gondolatokat harc közben, mikor egy Jedi használja. Segít az okos döntések meghozatalában.
Krayt Sárkány gyöngy
A kereskedők több ezer kreditet is megfizetnek egyetlen gyöngyért, mert akinek a birtokába jutott egy ilyen gyöngy, azt mindenhol elismerik, mint egy nagy harcost, aki legyőzött egy felséges Krayt sárkányt. Azonban még a Jedik sem mind tudják, hogy a sárkány szervezetében talált gyöngy letisztítva, megfaragva, megcsiszolva alkalmas egy fénykard kristálynak. Kék, Zöld, Fehér és Fekete színben találhatóak meg, funkciójuk a fénykard pengéjének színezése.
Színek: Kék, Zöld, Fehér, Fekete
Láva kristály
A Láva kristály mindenütt megtalálható, ahol vannak működő vulkanikus hegységek. Ritka azonban, hogy a magma úgy szilárdul meg, hogy az felhasználható legyen fénykard kristálynak. Leginkább színező szerepe van, összesen négyféle színt képes adni a pengének.
Színek: Bronz, Vörös, Narancssárga, Citromnarancs
Lorrdi ékkő
Felszabadított lorddi rabszolgák bukkantak rá erre a kiegészítő kristályra, ami nagyban segítette a híres testnyelvük kialakulását. Az ékkő fénykardban használva segít a Jedinek kiolvasni az ellenfél mozdulataiból a következő lépését.
Luxum
A Luxum egy fókuszáló kristály, amit a Natth tóból emelnek ki, és meditálnak sokat körülötte, formázzak az Erővel, mire valóban bele lehet illeszteni a fénykardba. Mélyzöld és sima zöld színben is megtalálható.
Színek: Zöld, Mélyzöld
Nextor
A kristályt segédkristályként alkalmazzák a fénykardokban. M’haeli bányáiban fellelhető. Ha egy fénykardba helyezik, akkor a pengét kicsit lesoványítja, de kicsit erősebbé is teszi.
Opila
Egy gyakran használt erősítő kristály, amit fénykardokba építenek. Mikor a kristály a fénykardban van, a kristály erősít a penge erején, így gyorsabban is képes átvágni különböző anyagokból készült dolgokat.
Quixoni
Kiegészítő kristály, mely egy olyan világról származik, amibe becsapódott egy szupernova. Nagyon ritka kristályok, és csak az tudja a fénykardjába építeni, aki az Erő Sötét Oldalát képviseli. A fénykard pengéjének ad egy fura, mélyvörös színt is amellett, hogy a Sötét Oldalhoz méltó erejűvé teszi a pengét, és felerősíti a Sith Erő-képességeit is, különösen a Sötét Oldal jártasságokat.
Szín: Mélyvörös
Korlátozás: Sötét Oldal
Phond
Egy furcsa kísérlet végeredményeképp létrejött mesterséges ásványok, amiket megfelelően átalakítva segédkristálynak is be lehet építeni a fénykardja. Különleges jellemzője, hogy felerősíti a penge ragyogását.
Rubat
A Phemis bolygón bányásszák, szándékosan fénykard kristálynak készül. Segédkristályként alkalmazva megerősíti a fénykard pengéjének fényét, búgását kicsit ritmusosabbá teszi és fejleszti a Jedi ösztöneit harc közben. A fénykardot jóval kezelhetőbbé teszi.
Ruusan
A Ruusan bolygón fellelhető kristálybarlangban találhatóak meg. Elsődlegesen színező szerepük van, a legtöbb színben megtalálhatóak itt a kristályok. Azon kívül pedig segítik a Jedi koncentrációját az Erővel.
Színek: Kék, Zöld, Lila, Citromsága, Fehér, Narancssárga, Ezüstös sárga, Ezüstös kék, Szürke, Barna
Sapith
A Sapith kristályt kiegészítő szerepe miatt szokták felhasználni a fénykardokban. Sokkal gyorsabban forgathatóvá teszi a fegyvert. A ma már kihalt Volice féreg minden 11. évben adott egy ilyen kristályt. Mára elég ritka dolog egy ilyen kristály. Ma már csak az Lwhekk bolygón található néhány darab, illetve a feketepiacon vagy kereskedőknél.
Sigil
A Sigil kristály kiegészítő jellegű, melyet az azonos nevű rendszerben bányásznak. Elég drága, de értékes kristály. Fénykardban használva a penge romboló erejét többszörözi meg. Marka Ragnos, ősi Sith Nagyúr tulajdonát is képezte egy ilyen kristály.
Solari
A Solari kristály egyike a legősibb, legerősebb és egyben legritkább kristályoknak, melyek narancssárga színt adnak a pengének. Azon kívül mivel a Jedi Rend egyik legmegbecsültebb ereklyéje, csak a Világos Oldal követeinek hajlandó engedelmeskedni. Akit megrontott a Sötét Oldal, még kézbe sem veheti a Solari kristályt. Sacorria bolygón lelhető fel.
Szín: Narancssárga
Korlátozás: Világos Oldal
Stygium
Ez a segédkristály a Maramere és az Aeten II bolygókon lelhető fel. Képessége igazán különleges. A fénykardba építve képes valamennyire blokkolni az ellenfél érzékeit, így ők jóval gyengébbnek érzik a kristály birtokosát, mint amilyen valójában, ezzel pedig elég nagy meglepetéseket lehet okozni harc közben.
Szintetikus kristály
A Szintetikus kristályok kivétel nélkül mesterségesek, a Jedi vagy Sith hozta létre őket, és használja a fénykardjában, mint főkristályt. Olyan színűvé csinálja, amilyenre neki tetszik, az ereje azonban mindenképpen nagyobb lesz, mint a normál kristályoknak. A Sith kardokra jellemző vörös szín például nem természetes, hanem mesterséges kristályok miatt van, amiket a Sith tanítványok megkapnak, és felhasználnak a fénykardjuk elkészítésére.
Szín: Akármilyen
Upari
Az Upari a legtöbb olyan helyen megtalálható, ami alapvetően erdős bolygó. Képességei közé tartozik, hogy segédkristályként beszerelve a fénykardba megnöveli a Jedik érzékszerveinek aktivitását, de az Upari kristály képességeinek tökéletes uralásához már egy Jedi Mester tudása kell.
Velmorite
A Velmor bolygón megtalálható sárga színt adó kristály, mely segédkristályként alkalmazva megvékonyítja a pengét.
Szín: Citromsárga
Ultima gyöngy
A Dac bolygón megtalálható, igencsak gyönyörű, luxuscikknek minősülő ékszer, melyet jól csiszolva fénykard kristályként is fel lehet használni, egész pontosan segédkristályként. Megnöveli a fénykard csapásának erejét, de nagyon nehezen megmunkálható gyöngy. Főkristályként is lehet alkalmazni, akkor pedig ezüstös színt ad a pengének.
Szín: Ezüst
Viridián
Ősi, nagyon ritka színező kristály, mely ezüstös zöld színt ad a pengének. A régi időkben sok Jedi és Sith használta ezt a kristályt, mert a tisztelet színét jelentette. Mára nagyon nehéz rálelni az ilyen ritkaságokra, hisz sok került Múzeumokba vagy privát gyűjtőkhöz az évezredek folyamán. A Sithek saját technikáikkal olyanná tették a Viridián kristályaikat, amik miatt sok Sötét Oldal aura vette őket körül. Innen különböztethetőek meg a sima és Sith kristályok.
Szín: Ezüstös zöld
Adegan
Illum kristályoknak is szokták nevezni őket, mert ezen a bolygón találhatóak meg a legnagyobb számban. De a Cularin rendszer aszteroida mezőin és a Halm bolygón is megtalálhatóak, bár sokkal kevesebb van ezeken a helyeken, mint az Illumon. Három részre oszthatóak: Kathracite, Mephite és Ponite. A Kathracite kristálynak van két kis típusa, a relacite és a danite. Ezeket kiképző fénykardokban szokták felhasználni. A Mephite kristályt használják valódi fénykardban, amit a padawanok is készítenek. A Ponite pedig a legerősebb és egyben legritkább kristály, szinte kizárt dolog hogy egyre is rá lehessen bukkanni. Az Adegan kristályok nagyon jól használhatóak, miközben a Jedi a fénykardját készíti. Könnyen megmunkálható, faragható, és jól fókuszál. Valamint egy különleges köteléket alakít ki a jövőbeli tulajdonosával, így kötve össze a Jedit és a fénykardot.
Színek: Kék és Zöld
Ankarres Zafír
Ez a kristály gyógyító erejéről híres. Elég ritkafajta, kiegészítő kristályként van nyilvántartva. Aki egy ilyet beleépít a fénykardjába, annak a sebesülései gyógyulnak. Azonban ez csak a Világos Oldal követőire vonatkozik. Aki a Sötét Oldal híve, az a kezével fizet a kristály birtoklásáért. A Jedi számára nagy előny, ha a fénykardjában egy ilyen kristály van.
Korlátozva: Világos Oldal
Bondar
Az Alderaan pályáján keringő nagy aszteroida az egyetlen forrása a Bondar kristálynak. Ha ezt valaki beépíti a fénykardjába, a kard pengéje képes lesz felerősíteni a fájdalmat, amit a kard vágása okoz a húsban. Annyira hogy akár egy apró kis vágás a bőrön a földre kényszerítheti az ellenséget.
Corusca gyémánt
A galaxis legritkább gyémántja, ami csak a Yavin gázóriáson található meg, vagy szétszórva a rendszer néhány bolygóján. Nagyon nehéz beszerezni, és szépsége olyan magas népszerűséget adott neki, hogy a galaxis központját is erről nevezték el Coruscantnak. De nagyon kevesen tudják hogy ez az ékszer fénykard kristályként a leghasznosabb. A kristály bíborszínt kölcsönöz a fénykard pengéjének. Egyetlen hátránya az, hogy nagyon törékeny.
Szín: Bíbor és Lila
Damind
A Daminia bolygón fellelhető. Ezt a kristályt kiegészítőként beleépítve a fénykardba, aktiváláskor a penge vastagabb lesz és kicsit hosszabb, mint volt. Egyéb fénykard változtató tulajdonságai pedig nem ismertek.
Dragite
A M’haeli bolygón fellelhető, a D’lope hegység bányáiban lehet rájuk akadni. A helybéliek ékszerként hasznosítják, pedig valójában ez egy fókuszáló kristály.
Durindfire
A Tatooine sivatagában elvetve fellelhető fókuszáló kristályok. Ezek különleges jellemzője, hogy a fénykard színét ezüstre változtatják. Nem sok Durindfire kristály hagyta el a Tatooine-t. Szimpla kereskedők mit sem tudnak az erejéről. Használható segédkristályként is, de akkor csak maximum a penge színét tudja ezüstösebbé varázsolni.
Szín: Ezüst
Eralam
Az Erai bolygó harmadik holdján fellelhető bányákban lelhető fel. A régi időkben a Sith seregek levadászták ezeket a kristályokat, és a helyet lerombolták, ahol eddig megtermett. Azóta már elég ritka. Különleges képessége, hogy a fénykard pengéjének sugarát tisztán és egyenletesen tartja. Megerősíti a fénykard erejét.
Firkann
A Rafa V bolygón bányásszák. Ha behelyezik egy fénykardba, mint kiegészítő kristályt, a penge elektromos töltést kap. Az ősi Sith Nagyúr, Tulak Hord is ilyen kristályt használt a fénykardjában.
Hurrikaine
A Hurrikaine kristályok a Hurikane bolygón fellelhetőek. Kettős szerepük van, ezért is különlegesek, lényegében kitesznek két kristályt. Egyik részük a penge színezése. Ugyanis van a mélykék és a lila változat. Másodlagos szerepe pedig a kard pengéjének megerősítése. Ugyanis az a penge, melynek energiáját egy ilyen kristály adja, sokkal könnyebben hatol át az energiapajzsok és páncélok védelmén.
Szín: Mélykék, Lila
Jenruax
A Jenruax kristály az Opila kifinomultabb változata, amit szintén fénykardokban szoktak alkalmazni. Azonban a Jenruaxot mindig alaposan le kell tisztítani használat előtt. Kiegészítő kristály, használatakor a fénykard pengéje sokkal mozgékonyabb, például gyorsabban tör elő a penge a markolatból.
Kasha
A Kasha a Careai nép használta, mint meditációs eszközt. Nyugtatja az elmét, kitisztítja a gondolatokat harc közben, mikor egy Jedi használja. Segít az okos döntések meghozatalában.
Krayt Sárkány gyöngy
A kereskedők több ezer kreditet is megfizetnek egyetlen gyöngyért, mert akinek a birtokába jutott egy ilyen gyöngy, azt mindenhol elismerik, mint egy nagy harcost, aki legyőzött egy felséges Krayt sárkányt. Azonban még a Jedik sem mind tudják, hogy a sárkány szervezetében talált gyöngy letisztítva, megfaragva, megcsiszolva alkalmas egy fénykard kristálynak. Kék, Zöld, Fehér és Fekete színben találhatóak meg, funkciójuk a fénykard pengéjének színezése.
Színek: Kék, Zöld, Fehér, Fekete
Láva kristály
A Láva kristály mindenütt megtalálható, ahol vannak működő vulkanikus hegységek. Ritka azonban, hogy a magma úgy szilárdul meg, hogy az felhasználható legyen fénykard kristálynak. Leginkább színező szerepe van, összesen négyféle színt képes adni a pengének.
Színek: Bronz, Vörös, Narancssárga, Citromnarancs
Lorrdi ékkő
Felszabadított lorddi rabszolgák bukkantak rá erre a kiegészítő kristályra, ami nagyban segítette a híres testnyelvük kialakulását. Az ékkő fénykardban használva segít a Jedinek kiolvasni az ellenfél mozdulataiból a következő lépését.
Luxum
A Luxum egy fókuszáló kristály, amit a Natth tóból emelnek ki, és meditálnak sokat körülötte, formázzak az Erővel, mire valóban bele lehet illeszteni a fénykardba. Mélyzöld és sima zöld színben is megtalálható.
Színek: Zöld, Mélyzöld
Nextor
A kristályt segédkristályként alkalmazzák a fénykardokban. M’haeli bányáiban fellelhető. Ha egy fénykardba helyezik, akkor a pengét kicsit lesoványítja, de kicsit erősebbé is teszi.
Opila
Egy gyakran használt erősítő kristály, amit fénykardokba építenek. Mikor a kristály a fénykardban van, a kristály erősít a penge erején, így gyorsabban is képes átvágni különböző anyagokból készült dolgokat.
Quixoni
Kiegészítő kristály, mely egy olyan világról származik, amibe becsapódott egy szupernova. Nagyon ritka kristályok, és csak az tudja a fénykardjába építeni, aki az Erő Sötét Oldalát képviseli. A fénykard pengéjének ad egy fura, mélyvörös színt is amellett, hogy a Sötét Oldalhoz méltó erejűvé teszi a pengét, és felerősíti a Sith Erő-képességeit is, különösen a Sötét Oldal jártasságokat.
Szín: Mélyvörös
Korlátozás: Sötét Oldal
Phond
Egy furcsa kísérlet végeredményeképp létrejött mesterséges ásványok, amiket megfelelően átalakítva segédkristálynak is be lehet építeni a fénykardja. Különleges jellemzője, hogy felerősíti a penge ragyogását.
Rubat
A Phemis bolygón bányásszák, szándékosan fénykard kristálynak készül. Segédkristályként alkalmazva megerősíti a fénykard pengéjének fényét, búgását kicsit ritmusosabbá teszi és fejleszti a Jedi ösztöneit harc közben. A fénykardot jóval kezelhetőbbé teszi.
Ruusan
A Ruusan bolygón fellelhető kristálybarlangban találhatóak meg. Elsődlegesen színező szerepük van, a legtöbb színben megtalálhatóak itt a kristályok. Azon kívül pedig segítik a Jedi koncentrációját az Erővel.
Színek: Kék, Zöld, Lila, Citromsága, Fehér, Narancssárga, Ezüstös sárga, Ezüstös kék, Szürke, Barna
Sapith
A Sapith kristályt kiegészítő szerepe miatt szokták felhasználni a fénykardokban. Sokkal gyorsabban forgathatóvá teszi a fegyvert. A ma már kihalt Volice féreg minden 11. évben adott egy ilyen kristályt. Mára elég ritka dolog egy ilyen kristály. Ma már csak az Lwhekk bolygón található néhány darab, illetve a feketepiacon vagy kereskedőknél.
Sigil
A Sigil kristály kiegészítő jellegű, melyet az azonos nevű rendszerben bányásznak. Elég drága, de értékes kristály. Fénykardban használva a penge romboló erejét többszörözi meg. Marka Ragnos, ősi Sith Nagyúr tulajdonát is képezte egy ilyen kristály.
Solari
A Solari kristály egyike a legősibb, legerősebb és egyben legritkább kristályoknak, melyek narancssárga színt adnak a pengének. Azon kívül mivel a Jedi Rend egyik legmegbecsültebb ereklyéje, csak a Világos Oldal követeinek hajlandó engedelmeskedni. Akit megrontott a Sötét Oldal, még kézbe sem veheti a Solari kristályt. Sacorria bolygón lelhető fel.
Szín: Narancssárga
Korlátozás: Világos Oldal
Stygium
Ez a segédkristály a Maramere és az Aeten II bolygókon lelhető fel. Képessége igazán különleges. A fénykardba építve képes valamennyire blokkolni az ellenfél érzékeit, így ők jóval gyengébbnek érzik a kristály birtokosát, mint amilyen valójában, ezzel pedig elég nagy meglepetéseket lehet okozni harc közben.
Szintetikus kristály
A Szintetikus kristályok kivétel nélkül mesterségesek, a Jedi vagy Sith hozta létre őket, és használja a fénykardjában, mint főkristályt. Olyan színűvé csinálja, amilyenre neki tetszik, az ereje azonban mindenképpen nagyobb lesz, mint a normál kristályoknak. A Sith kardokra jellemző vörös szín például nem természetes, hanem mesterséges kristályok miatt van, amiket a Sith tanítványok megkapnak, és felhasználnak a fénykardjuk elkészítésére.
Szín: Akármilyen
Upari
Az Upari a legtöbb olyan helyen megtalálható, ami alapvetően erdős bolygó. Képességei közé tartozik, hogy segédkristályként beszerelve a fénykardba megnöveli a Jedik érzékszerveinek aktivitását, de az Upari kristály képességeinek tökéletes uralásához már egy Jedi Mester tudása kell.
Velmorite
A Velmor bolygón megtalálható sárga színt adó kristály, mely segédkristályként alkalmazva megvékonyítja a pengét.
Szín: Citromsárga
Ultima gyöngy
A Dac bolygón megtalálható, igencsak gyönyörű, luxuscikknek minősülő ékszer, melyet jól csiszolva fénykard kristályként is fel lehet használni, egész pontosan segédkristályként. Megnöveli a fénykard csapásának erejét, de nagyon nehezen megmunkálható gyöngy. Főkristályként is lehet alkalmazni, akkor pedig ezüstös színt ad a pengének.
Szín: Ezüst
Viridián
Ősi, nagyon ritka színező kristály, mely ezüstös zöld színt ad a pengének. A régi időkben sok Jedi és Sith használta ezt a kristályt, mert a tisztelet színét jelentette. Mára nagyon nehéz rálelni az ilyen ritkaságokra, hisz sok került Múzeumokba vagy privát gyűjtőkhöz az évezredek folyamán. A Sithek saját technikáikkal olyanná tették a Viridián kristályaikat, amik miatt sok Sötét Oldal aura vette őket körül. Innen különböztethetőek meg a sima és Sith kristályok.
Szín: Ezüstös zöld